Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Hledáme nového nájemce kavárny Skupa
v Muzeu loutek na náměstí Republiky 23.

Více informací na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

 

Společná česko-slovenská nominace „Loutkářství na Slovensku a v Česku“ byla zapsána do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO na 11. zasedání Mezivládního výboru pro zachování nehmotného kulturního dědictví v Addis Abebě (Etiopie).

Výbor UNESCO letos posuzoval 37 žádostí o zapsání do Reprezentativního seznamu, šest na Seznam nemateriálního kulturního dědictví v ohrožení a sedm do registru osvědčených postupů. 11. zasedání Mezivládního výboru pro zachování nehmotného kulturního dědictví v Addis Abebě se zúčastnilo přes 650 delegátů ze 120 zemí světa včetně 55 nevládních organizací.

Plzeň hraje v dějinách loutkářství významnou roli, narodil se tu Jiří Trnka a svůj talent a celoživotní vášeň zde objevil i Josef Skupa. Tradice v Plzni stále žije prostřednictvím Divadla Alfa a několika dalších souborů v čele s divadlem V Boudě. Více o loutkářství v našem regionu se můžete dozvědět v Muzeu loutek v Plzni na náměstí, kde je otevřeno denně mimo pondělí.

 

 

Suchy

 

Naše výstava loutkáře a vynálezce Jaroslava Suchého sice již skončila, ale Vy ji můžete navštívit na novém místě, a to na zámku ve Svojšíně. Vernisáž proběhne dne 25. 6. 2016 od 14:00 hodin za účasti Jaroslavova syna Ondřeje Suchého.
Výstava trvá do 30. 10. 2016.
Více informací zde.

Výstava skončila.

 

 

 

sputn

μSputnik – osobitý divadelní projekt μMikro
μMikro je transportní divadelní scéna pro jednoho diváka a dva herce. Divák pozoruje představení průzorem 4,4x7cm, ve kterém se na principu filmového střihu střídají jednotlivé kazety s různými scénami. Sputnik je první inscenace uvedená v μMikro. Společně se Sputnikem, první umělou družicí Země, divák cestuje vesmírem a zažívá různá dobrodružství. Technologie je postavená na principu papírových mechanických automat a pop-up knížek. Jednotlivé scény jsou včetně loutek a osvětlení obsaženy v kazetách, které se před průzorem střídají.
  μSputnik bude hrán v Muzeu loutek, a to ve dnech 8. - 10. 9. 2016. 

Inscenace trvá vždy 12 minut a je určena pouze pro jednoho diváka – během jedné hodiny se tak hra odehraje čtyřikrát pro celkem čtyři diváky. Časy inscenací jsou každý den: 10-13 hod., 14-17 hod., 18-19 hod.

Organizace diváků bude v samostatné režii divadelního souboru.
Představení je uvedeno v rámci programu 24. Mezinárodního festivalu DIVADLO ve spolupráci s Muzeem loutek. 

 

 

 

SP2016-motiv

Dovolujeme si Vás pozvat na třicátý druhý ročník divadelního festivalu Skupova Plzeň, v rámci kterého můžete některá představení navštívit přímo na dvoře Muzea loutek!

 

Sobota:
11. 6. 2016 - 2 předstvení (O koblížcích) Divadla Střípek 
Začátek od 15:00 a 17:30 hod.


Neděle:
12. 6. 2016 - 2 předstvení Loutkového divadla V Boudě (Kašpárek             s Honzou v zakletém hradě)

Začátek od 14:00 a 16:00 hod.

 

Vstup na všechna představení je zdarma.
Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 

náměstí Republiky 23

301 00 Plzeň

Czech Republic

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

+420 378 370 801

 

Tu - Su : 10:00 - 18:00 

 

Adults 60 CZK

Children 30 CZK

Family ticket 150 CZK

Copyright © 2014 Puppet Museum in Pilsen - The Story on a Thread. All Rights Reserved. Design © Ondřej Zámiš This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.