sputn

μSputnik – osobitý divadelní projekt μMikro
μMikro je transportní divadelní scéna pro jednoho diváka a dva herce. Divák pozoruje představení průzorem 4,4x7cm, ve kterém se na principu filmového střihu střídají jednotlivé kazety s různými scénami. Sputnik je první inscenace uvedená v μMikro. Společně se Sputnikem, první umělou družicí Země, divák cestuje vesmírem a zažívá různá dobrodružství. Technologie je postavená na principu papírových mechanických automat a pop-up knížek. Jednotlivé scény jsou včetně loutek a osvětlení obsaženy v kazetách, které se před průzorem střídají.
  μSputnik bude hrán v Muzeu loutek, a to ve dnech 8. - 10. 9. 2016.

Inscenace trvá vždy 12 minut a je určena pouze pro jednoho diváka – během jedné hodiny se tak hra odehraje čtyřikrát pro celkem čtyři diváky. Časy inscenací jsou každý den: 10-13 hod., 14-17 hod., 18-19 hod.

Organizace diváků bude v samostatné režii divadelního souboru.
Představení je uvedeno v rámci programu 24. Mezinárodního festivalu DIVADLO ve spolupráci s Muzeem loutek.