EXPEDICE NA NITI – první „father friendly“ program v Plzni

V muzeu loutek nabízíme nový typ zážitku

Expedice na niti  je prvním speciálním father friendly programem v Plzni. Muzeum loutek se rozhodlo vyjít vstříc zajímavé a početné skupině návštěvníků, kterou tvoří tatínci, dědečkové, strejdové, prostě muži s dětmi. Tato skupina oplývá, jak jsme pozorováním zjistili, velkou fantazií, odhodláním a schopností si hrát.

Expedice na niti Expedice na niti

Doprovod dětí  se v rámci programu Expedice na niti stane šerpou, který společně s dítětem zdolává pomyslnou loutkovou osmitisícovku, kde si , jako na každé expedici, musí vzájemně pomáhat, jistit se a společně řešit problémy. Odměnou je jim společně dosažený cíl, ze kterého si pořídí i nevšední vrcholové foto (fotoaparát s sebou!). „Každá výprava je v muzeu vybavena deníkem expedice, podle kterého samostatně postupuje. V první části dítě a šerpa společně poznávají muzeum  dobrodružnějším způsobem než je běžné, hledají informace a plní úkoly.  Vše zaznamenávají do deníku, který si odnesou později domů. Ve druhé části expedice využijí účastníci svou kreativitu a fantazii na jevišti muzejního divadla nebo při výrobě osobního talismanu“.

Naším cílem je přidat do nabídky Plzně zážitek maximálně upravený pro táty a děti nebo, jak s nadsázkou říkáme, pro prince po happy endu. Na programu spolupracujeme s organizací LOM – Ligou otevřených mužů a s Magistrátem města Plzně.

Kdo? Děti a jejich tátové, dědové , strýčkové nebo kdokoliv, kdo může dělat šerpu

Kde? V Muzeu loutek v Plzni, náměstí Republiky 23, denně mimo pondělí 10-18

Kdy? Od 20/6/2010 do 31/12/2010

Sebou? Děti všech věkových kategorií, odvahu, fotoaparát